۷۷۰۹۷۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد :

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه میزان  زکات جمع آوری  رشد ۱۳ درصدی دراستان زنجان داشته است، گفت: از ابتدای امسال هشت میلیاردو۷۰۰میلیون تومان زکات جمع آوری شده است که ۶۵ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در راستای کمک به فقرا صرف می شود.

به گزارش زنجانم، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با ارائه  گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات در استان تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌شده است تا پایان امسال ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری شود.

این مقام مسئول با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری زکات گفت: تأکید مقام معظم رهبری در این پیام به مسئولان نظام در همه بخش‌ها به همکاری در حوزه ترویج و احیاء فریضه الهی زکات وظیفه همه مسئولان را در این بخش به‌وضوح روشن می‌کند.

وی بابیان اینکه این منطقه قطب کشاورزی استان محسوب می شودتلاشهای خوبی در زمینه جمع آوری زکات صورت گرفته است .واقدامات خوبی در حمایت از محرومین منطقه با استفاده از ظرفیت زکات انجام گرفته است.ولیکن با نقطه مطلوب فاصله داریم بایستی با کار تیمی وبا انسجام وهمدلی به وضعیت مطلوب نایل شویم .

مدیر کل کمیته امداد افزود:ترویج، نشر، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات از مصادیق اقتصاد مقاومتی در جامعه اسلامی است و پرداخت زکات موجب می‌شود در کنار رفع مشکلات و نیازهای فقرا و نیازمندان در بخش‌های مختلف، برکت نیز در جامعه جاری وسرازیر شود.که وظیفه ماست فرهنگ وپیام زکات را به همه آحاد جامعه برسانیم.

صفری در ادامه زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان از ابتدای امسال را هشت میلیاردو۷۰۰میلیون تومان اعلام کردوگفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ضمن تحقق ۱۰۱درصدی بیش از ۱۳ درصد رشد داشته است که این مقدار زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان، در قالب زکات واجب، مستحبی و فطره بوده است.
وی تاکید کرد: با همکاری اعضای شورای زکات و همراهی و مشارکت خیران در قالب زکات واجب و مستحبی زمینه تحقق این مبلغ در سال جاری فراهم خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه ۶۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده باید صرف فقرا و ۴۰ درصد صرف پروژه‌ها شود گفت: در استان زنجان ۶۵ درصد زکات جمع‌آوری‌شده صرف فقرا و ۳۵ درصد صرف پروژه‌های عمرانی شده است که فقرا و نیازمندان با محوریت ائمه جمعه و جماعت در اولویت کمک قرار دارندودربخش بزینه رودنیز این تناسب رعایت شده است.

وی زکات را یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی اجرایی کمیته امداد در طول سال برشمرد و ادامه داد : طرح‌های اجرایی کمیته امداد ریشه در اصول و باورهای دینی مسلمانان داشته و در تأمین منابع مالی موردنیاز برای خدمت‌رسانی اثربخش به جامعه هدف نقش بالایی ایفا می‌کند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی