D1736507T12837566(web)(b)
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان :

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه ۱۵ درصد دانشجویان دانشگاه پیام نور استان در تشکلهای دانشجویی فعال هستند، گفت: فعالیتهای دانشجویی در سه قالب بسیج دانشجویی، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی ساماندهی شده است.

اصغر حاج علی اکبری امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم اظهار داشت:  کانونهای فرهنگی و هنری نیز در دانشگاه با حضور و مشارکت خود دانشجویان فعال بوده و در این راستا ۴ کانون حجاب وعفاف ،۶ کانون قرآن و عترت ،  ۷ کانون هلال احمر، ۲ کانون رضوی ،  یک کانون ادبی  و نیز یک کانون فرهنگی عمومی در سطح دانشگاههای استان در راستای فعالیتهای فرهنگی مختلف فعالیت می کنند.

وی افزود: بخشی از فعالیتهای فرهنگی و عقیدتی دانشجویان نیز در قالب بسیج دانشجویی شکل گرفته و در این راستا نیز ۹ پایگاه بسیج دانشجویی فعال است که این پایگاهها هر کدام در دو شاخه خواهران و برادران  به اجرای برنامه می پردازند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در این پایگاهها رویکردهای متنوع فرهنگی، اجتماعی، علمی و سیاسی را شاهد هستیم.

وی با ابراز اینکه در بخش انجمن های علمی نیز ۱۴ انجمن علمی در سطح واحدهای دانشگاه پیام نور استان فعال است ، خاطرنشان کرد: در انجمن های های علمی فعالیتها با رویکرد فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان صورت می گیرد که حضور دانشجویان و فعالیت آنها در این انجمن ها می تواند در رشد بنیه علمی و نیز مشارکت آنان در انجام پژوهش های حوزه دانشی خود موثر واقع شود.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان تاکید کرد: در کانون های فرهنگی نیز با توجه به اساسنامه تشکیل این کانون ها فعالیت ها با محوریت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در بین دانشجویان صورت می گیرد.

علی اکبری با بیان اینکه فعالیت این سه نوع تشکل در دانشگاه پیام نور استان سبب پویایی فضای دانشگاه در بدنه دانشجویی شده است، خاطرنشان کرد:   رسالت حوزه فرهنگی دانشگاه ، توسعه مشارکتهای دانشجویی در فعالیتهای فرهنگی  بوده است که در این راستا بالغ بر ۱۵ درصد دانشجویان به عنوان اعضای فعال در این تشکل ها فعالیت می کنند.

وی ابراز کرد: فعالیتهای متعدد دانشجویان و همکاری با حوزه فرهنگی دانشگاه ضمن توسعه این قبیل فعالیتها منجر به تنوع  فعالیت دانشجویان خارج از کلاس درس شده و ارتقاء روحیه کار گروهی را هم بدنبال دارد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی