L-mystery-rider

فراخوان سی‌امین جشنواره تئاتر استان زنجان برای برگزاری در شهریور ماه سال ٩٧ منتشر شد.

به گزارش زنجانم، ناصر مقدم،امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکهاین جشنواره از چهارم تا هفتم شهریور ماه از سوی اداره کل و انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می‌شود، اظهار داشت:  هدف ارتقاء سطح کیفی آثار و ارتباط موثر تماشاگران با آثار نمایشی و گزینش آثار برجسته بوده و این جشنواره به صورت رقابتی برگزار می‌شود.

 وی تصریح کرد:  جشنواره به جز بخش رقابت میزبان آثار نمایشی در بخش‌های دیگری همچون میهمان، ویژه، جنبی یا … است که  بخش رقابتی (مسابقه) جشنواره نیز که برگزیدگان آن نهایتا به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد، صرفا اختصاص به آثار ایرانی خواهد داشت .

این مقام مسئول تاکید کرد: متون اقتباسی (به روز شده ایرانی) می‌توانند با ذکر دقیق مشخصات صاحب اصلی اثر و تشخیص هیئت انتخاب آثار در بخش رقابتی حضور داشته باشند.

مقدم جشنواره تئاتر استان را مختص آثار تولید شده که اجرای عمومی آنها به انجام رسیده دانست و گفت:بر همین اساس گروه‌هایی که در حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره تئاتر استان در سال ٩۶ تا شهریور ٩٧ تولید و اجرای نمایش داشته‌اند می‌توانند متقاضی حضور باشند.

وی با ابراز اینکه تمامی آثار حاضر در بخش رقابتی (مسابقه) جشنواره می‌بایست تا دو هفته پیش از برگزاری جشنواره استانی سال ٩٧ حداقل ۵ اجرای عمومی در شهرستان محل تولید داشته باشند عنوان کرد: دریافت تعهد اجراهای عمومی از گروه‌های متقاضی، به منظور انجام این مهم پس از جشنواره در سال ٩٧ به هیچ‌وجه پذیرفتنی نخواهد بود .

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در خصوص ملاک تایید اجرای عمومی آثار جهت شرکت در جشنواره اظهار داشت: ملاک جشنواره، درج اطلاعات آثار نمایشی در پورتال استانی (سایت ایران تئاتر) به تاریخ اجرای عمومی آن اثر بوده و در جشنواره تئاتر استانی صرفا آثار صحنه‌ای انتخاب و مورد داوری قرار خواهند گرفت .

وی با اشاره به سایر شرایط شرکت در جشنواره افزود: نمایش‌های حاضر در بخش رقابتی جشنواره نباید توسط همان گروه (کارگردان و یا بازیگران) در بخش رقابتی دیگر جشنواره‌ها اعم از جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای، سراسری و بین‌المللی شرکت کرده باشند . ارائه مجوز کتبی نویسنده برای اجرای عمومی و شرکت در جشنواره به هنگام ارائه درخواست از سوی کارگردان نیز الزامی است. هیئت انتخاب آثار متقاضیان شرکت در جشنواره را فقط به صورت اجرای صحنه‌ای (زنده) بررسی خواهد کرد و چنانچه در هر مرحله‌ای از انتخاب آثار مغایرتی با این شرایط اثبات شود، دبیرخانه جشنواره، گروه نمایشی را از حضور در مرحله بعدی (استانی، فجر) باز خواهد داشت .

به گفته مقدم، دبیرخانه جشنواره هیچگونه مسئولیتی در خصوص اسکان اعضای گروه‌های نمایشی در ایام برگزاری جشنواره نخواهد داشت و انتخاب هیئت داوران به عهده دبیرخانه جشنواره خواهد بود.

این مقام مسئول تاکید کرد: هیئت داوران می‌توانند حداکثر دو اثر جهت حضور در جشنواره تئاتر فجر به عنوان اثر برگزیده بدون اولویت انتخاب کنند و در صورتی که تعداد آثار اجرا شده در بخش رقابتی کمتر از ٨ اثر باشد این تعداد به یک اثر تقلیل پیدا می‌کند. ملاک اصلی انتخاب آثار و معرفی برای حضور در جشنواره تئاتر فجر دارا بودن کیفیت مقبول است. در صورت عدم احراز این شرایط توسط گروه‌های شرکت‌کننده هیئت داوران مختار است هیچ گزینه‌ای نداشته باشد .

وی خبر از پرداخت کمک‌هزینه برای کمک به کلیه گروه‌های نمایشی که موفق به ورود برای شرکت در جشنواره شوند، داده و افزود: شرکت در جشنواره به منزله پذیرش کلیه مقررات جشنواره تئاتر استان محسوب می‌شود .

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در مورد شرایط اختصاصی این جشنواره نیز اعلام کرد: متقاضیان لازم است فرم درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و به انضمام مدارک و براساس تقویم جشنواره به دبیرخانه یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های تابعه ارسال کنند که از جمله این مدارک، فیلم اجرای (صحنه‌ای) عمومی در قالب DVD یا CD، پوستر و بروشور نمایش اجرا شده، مجوز اجرای عمومی صادره از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، خلاصه نمایشنامه در یک صفحه A۴ به صورت تایپ شده، ارائه مجوز کتبی نویسنده برای اجرای عمومی و شرکت در جشنواره است.

وی با اشاره به تقویم جشنواره گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره ١٠ مردادماه سال ٩٧ بوده و بازبینی حضوری نمایش‌ها از بیستم تا بیست و سوم مردادماه انجام می‌شود و در نهایت از چهارم تا هفتم شهریورماه، سی‌امین جشنواره تئاتر استانی در زنجان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی