۱۶۳۴۳۶۹

بابک کریمی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، رتبه اول پژوهش‌های بنیادی را در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی کسب کرد.

به گزارش زنجانم، در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی که طی اسفندماه سالجاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، از ۱۰ محقق ایرانی و ۵ پژوهشگر خارجی تجلیل به عمل آمد.

 بابک کریمی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، رتبه اول پژوهش‌های بنیادی را در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی با طرح ساخت کاتالیزورهای انتخاب‌گر بر پایه ترکیبات مزوحفره منظم و کاربرد آن‌ها در تبدیلات شیمیایی به دست آورد.

در این دوره از جشنواره ۳۷۷ طرح داخلی و ۱۳۳ طرح خارجی از ۴۹ کشور جهان در محورهای اصلی پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، اختراع و نوآوری و گروه‌های تخصصی مهندسی برق، مکانیک، مکاترونیک، فناوری‌های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالورژی، انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست علوم پایه، عمران، هوافضا، معماری و شهرسازی، هنر، علوم پزشکی و نظایر آن به دبیرخانه ارسال شده است که در نتیجه فعالیت چند ماهه ۱۸ گروه داوری، ۳۰ طرح به هیئت داوران ارائه شد.

و همچنین این استاد دانشگاه علوم پایه زنجان موفق به کسب جایزه اول کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار جنوب (COMSATS) نیز شدند.

لازم به ذکر است جشنواره خوارزمی با هدف  شناسایی و معرفی دانشمندان و پژوهشگران و نوآوران از ۱۳۶۶ آغاز شده است و در طی ۳۰ سال فعالیت این جشنواره علمی ۹۸۲ طرح برگزیده، بنیادی، کاربردی توسعه ای، اختراع و نوآوری برجسته توسط دانشمندان و پژوهشگران معرفی و مورد تقدیر قرار گرفته شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۹:۰۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی