۲۵۰
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به  تکمیل و احداث شبکه آبیاری در سطح یک هزار و ۳۷۰ هکتار در دولت فعلی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۵ مبلغ ۱۳۶ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این پروژه ها هزینه شده و با بهره‎برداری از آن ها برای حدود ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

به گزارش زنجانم، فریدون داوودی  امروز درجمع خبرنگاران با بیان اینکه در دولت فعلی توجه ویژهای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه سامانههای نوین آبیاری و ارتقای راندمان آبیاری شده است، اظهار داشت:  عملکرد و اعتبارات این حوزه در استان زنجان رشد قابل توجهی داشته است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح آبیاری تحت فشار در ۶ هزار هکتار از اراضی استان زنجان گفت:  طی سال های ۹۲ تا ۹۵ طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار از اراضی استان به اجرا درآمده است.

داوودی احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب ماهنشان با اعتبار یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه های شاخص حوزه مدیریت منابع آب در طی سالهای ۹۲ تا کنون دانست و تصریح کرد: اجرای این طرح باعث حل مشکل بیش از ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان ماهنشان شده است.

وی ابراز کرد: در عملکرد دولت فعلی  ۱۴۰ کیلومتر لولهگذاری و احداث کانال در ۱۳۰ نقطه استان زنجان اجرا شده که صرفه جویی حدود ۲ میلیونمتر مکعبی آب در بخش کشاورزی را به دنبال داشته است.

*احداث ۴ پروژه بزرگ ایستگاه پمپاژ و تامین آب در روستاهای زنجان

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای پروژه های آبیاری در استان خاطرنشان کرد: احداث ۴ پروژه بزرگ ایستگاه پمپاژ و تامین آب در روستاهای هزاررود، ونیسر و دهنه، پاوه رود، کلتان و جزلاندشت تکمیل خواهد شد.

وی احداث بند انحرافی اوچ داش با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با حجم آب تنظیمی ۴ میلیون متر مکعب، احداث ۱۳ کیلومتر جاده بین مزارع  با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال و اجرای عملیات آب و خاک در۵۰۰  هکتار از اراضی شرکت های تعاونی روستایی استان با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه های شاخص حوزه مدیریت منابع آب برشمرد .

این مقام مسئول یادآور شد: طی سال های ۹۲ تا ۹۵ اقدام به احیا و مرمت ۲۰ رشته از قنوات استان با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال شده است به طوری که با استحصال ۲ میلیون متر مکعب آب از این قنوات مشکل تامین آب حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی تحت پوشش حل شده است.

داوودی با اشاره به اجرای یک هزار و ۳۷۵ هکتار شبکه آبیاری در پایاب سدها و ایستگاه های پمپاژ استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد ریال تصریح کرد: اجرای این طرح طی چهار سال گذشته زمینه اشتغال حدود ۴۵۰ نفر را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۱:۳۴


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی