۳۷۸۷۶۶_۷۶۹
رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان:

رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان  گفت: بهترین و مطمئن ترین مکان برای تهیه مکمل ها داروخانه ها بوده و آنهم بنا به صلاحدید پزشک بایستی باشد چرا که استفاده بیش از حد از مکمل ها نیز بحث جدی است که بعضی از ورزشکاران آن را نادیده می گیرند.

مهران زرگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار زنجانم اظهار داشت: باشگاهها بایستی در کنار تقویت قوای جسمی به تقویت قوای روحی ورزشکاران نیز پرداخته و مدیریت باشگاهها نظارت جدی بر سلامت جسمی و روحی افراد حاضر در مجموعه خود داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم برخورد جدی با تجویز داروهای ممنوعه در باشگاههای بدنسازی گفت: باشگاههای بدنسازی مجوز و صلاحیت لازم برای تجویز مکمل ها ، دارو وقرص را برای ورزشکاران ندارند و این اقدام ایجاد اختلال در کار تخصصی متخصصان این حوزه است.

رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان با اشاره به اینکه باید فعالیتهای ورزشی در چارچوب نظارتها  انجام شود گفت:در سطح استان ۱۲۰ باشگاه بدنسازی دایر و فعال است و در سطح شهر زنجان نیز  ۴۳ باشگاه ورزشی بدنسازی دارای مجوز فعال هستند که چند مورد نیز بدون اخذ مجوز فعالیت می کنند که لازم است برای این تعداد از باشگاهها نیز اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوز صورت گیرد.

رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان با اشاره به اینکه تهدید باشگاههای بدنسازی که اقدام به تجویز دارو و مکمل برای ورزشکار می کنند کمتراز کشیدن قلیان در قهوه خانه ها نیست ، ابراز کرد: نه تنها سلامت این افراد در چنین باشگاههای تامین نمی شود بلکه خود عوارض جدی برای این افراد بدنبال دارد.

زرگری خاطرنشان کرد: زمانی که نوجوان ۱۵ ساله بنا به صلاحدید باشگاه دار و به اصلاح مربی داروهای غیر مجاز تزریق می کند نه تنها سلامت فرد تهدید شده بلکه اعتماد خانواده ها نیز از بین می رود.

رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان  افزود: بهترین و مطمئن ترین مکان برای تهیه مکمل ها داروخانه ها بوده و آنهم بنا به صلاحدید پزشک بایستی باشد چرا که استفاده بیش از حد از مکمل ها نیز بحث جدی است که بعضی از ورزشکاران آن را نادیده می گیرند.

زرگری افزود: متاسفانه در برخی موارد نه تنها شاهد تجویز دارو و مکمل بلکه انجام تزریق دارو نیز در باشگاههای بدنسازی هستیم که این موضوع باید ریشه یابی شود .

وی در پایان یادآور شد: در این زمینه نیازمند ارائه آموزش به مربیان باشگاههای بدنسازی و نیز انجام نظارتهای جدی و دقیق باشگاهها هستیم اما متولی انجام نظارت بر عهده اداره ورزش و جوانان استان بوده و ما تنها درصورت مشاهده گزارشات خودمان را به صورت مکتوب به اداره کل ورزش و جوانان استان ارسال می کنیم.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۰


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی