n82846659-72208544
به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران الزهرای استان زنجان صورت گرفت

نمایشگاه و جشنواره صنایع دستی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران الزهرای در محل نمایشگاه کارخانه کبریت زنجان دایر شد.

به گزارش زنجانم ،نمایشگاه و جشنواره صنایع دستی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران الزهرای در کنار سایر دستگاههای اجرایی در محل کارخانه کبریت سابق  برگزار گردید .

قدرتیان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران الزهرای استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار زنجانم با اشاره به اینکه مرکز الزهرای زنجان به عنوان یکی از مراکز فنی و حرفه ای استان زنجان نقش بسیار موثری در ارائه آموزش های مهارتی به بانوان شهر زنجان دارد، اظهار داشت: ارائه دستاوردها و توانمندیهای این مرکز و مهارت آموختگان آن از جمله اهداف حضور در این نمایشگاه است.

وی تصریح کرد:  این نمایشگاه با همکاری اتحادیه شرکت‌های تعاونی صنایع دستی زنجان, شهرداری و اداره کل فنی و حرفه استان زنجان در راستای حمایت از مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی راه اندازی شده است.

این مقام مسئول با اشاره به توسعه مشاغل خانگی در کشور  و استان عنوان کرد: فنی و حرفه ای نیز در این چرخه با ارائه آموزش های مهارتی مشاغل خانگی بدنبال ایجاد مهارت در بین بانوان بوده و در این راستا در کنار مهارت آموزی ایجاد ورک شاپ ها و کمک به فروش صنایع دستی و محصولات بانواننیز مد نظر بوده است.

وی با اشاره به ضرورت توسعه مشاغل خانگی و حضور بانوان در این حوزه عنوان کرد: جوانان و بویژه دختران جوان می توانند از طریق ایجاد مشاغل خانگی فرصت کسب و کاری را برای خود فراهم کنند.

قدرتیان با ابراز اینکه ۳۴ درصد از  آموزش های مهارتی ارائه شده توسط فنی و حرفه ای  استان  در طی ده ماهه سالجاری به بخش خدمات اختصاص داشته است، عنوان کرد: در این بخش در طی ده ماهه سالجاری بالغ بر ۹ هزار و ۴۱ نفر دوره برگزار و بیش از یک میلیون و ۱۲۱ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی ارائه شده است که بخشی از این آموزش های ارائه شده به بانوان اختصاص داشته است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران الزهرای استان زنجان ۱۹ درصد از آموزش های فنی و حرفه ای ارائه شده در طی ده ماهه امسال را مربوط به بخش هنر دانست و گفت: در این رابطه نیز بالغ بر ۳ هزار و ۱۰۴ نفر دوره برگزار شده است که این میزان برابر با ۶۲۰ هزار نفر ساعت بوده است که بخش اعظم آموزش های حوزه هنر و فرهنگ به بانوان زنجانی ارائه شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران الزهرای استان زنجان با دعوت از شهروندان برای حضور در محل کارخانه کبریت زنجان برای بازدید از این نمایشگاه خاطرنشان کرد:   اتحادیه چاقوسازان، مس‌گری، چارق دوزی و … نیز در این جشنواره مشارکت دارند و تلاش شده در کنار این نمایشگاه “ورک شاپ” هم فعالیت کرده و تولیدات این اتحادیه‌ها به فروش برسد .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی