۱۳۹۶۱۲۱۰۱۰۵۴۴۵۹۳۱۳۴۸۱۸۴۴
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان:

مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه متوسط عمر ناوگان باری استان ۱۶ سال است، گفت : ۶ هزار و ۹۴۱  نفرراننده در بخش باری استان فعال هستند.

ایرج دست نشان امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم با اشاره به میزان حمل کالاها در جاده های استان در طی ۱۱ ماهه سالجاری اظهار داشت:طی ۱۱ ماه بیش از۶ میلیون و ۷۳۹هزار تن کالا از استان زنجان وتوسط ناوگاون باری استان حمل شده است .

وی تصریح کرد: این حجم کالا توسط ۴،۵۲۹ هزاردستگاه ناوگان باری صورت پذیرفته است و در جهت جلوگیری از فرار بار، حمل ونقل کالای استان تحت صحابت بارنامه ، انجام گشتهای مشترک با پلیس راه – نظارت بر عملکرد شرکتهای حمل ونقل کالا ، بازدیدهای مستمر و در دستور کار قراردارد .

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان ساخت : خاک معدنی ،سیمان ،سیلیس ،گازوئیل ،گندم ،میلگرد،سنگ آهن وانواع بنزین ،شمش آهن وچوب عمده بارهایی است که طی ۱۱ ماهه سالجاری از طریق ناوگان جاده‌ای جابجا شده است .

ایرج دست نشان با اشاره به اینکه متوسط عمر ناوگان باری استان ۱۶ سال است ،گفت : ۶،۹۴۱ نفرراننده در بخش باری استان فعال هستند .

وی یادآورشد: بمنظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور و در جهت تقویت نوسازی ناوگان و براساس بخشنامه جدید سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور از سال آینده محدودیت‌های قانونی برای ناوگان فرسوده حمل کالا اعمال خواهد شد به طوری که در سال ۹۷ ضمن جلوگیری از صدور بارنامه برای کامیون‌های بالای ۵۰ سال، از تردد آنها نیز ممانعت می‌شود.

این مقام مسئول  با بیان اینکه با  آغاز سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفند و تعطیلات منتهی به پایان سال ، طرح نوروزی از ۲۳ اسفند اجرایی می شود، تصریح کرد:  با توجه به ترکیب تعطیلات در سال جدید پایان طرح نظارت های نوروزی ۱۷ فروردین ماه اعلام شده است.

وی با ابراز اینکه ساماندهی و نظارت بر عملکرد امداد خودروی دارای مجوز در شبکه راه ها از طریق سامانه مدیریت ناوگان امدادی انجام می شود ، تاکید کرد: کلیه کارگاههای جاده¬ای در طول ایام نوروزی تا ۱۷ فروردین ماه غیر فعال و تعطیل هستند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان ساخت :  نظارت بر مدیران فنی شرکتها و موسسات حمل و نقل در اعمال دقت نظر بیشتر هنگام بررسی و ارایه تاییدیه سلامت فنی وسایل نقلیه مسافربری قبل از اعزام به سفر وهمچنین نظارت بر فعالیت مجتمع های خدماتی رفاهی با تاکید بر رعایت مسایل بهداشتی ، سیستم گرمایش و سرمایش، نمازخانه ها ، و … بسیارمورد تاکید این اداره کل است .

دست نشان در پایان یادآور شد: هماهنگی با مبادی مسئول جهت جلوگیری از فعالیت سواری های مسافربر شخصی در راه های برون شهری صورت گرفته است وسایل نقلیه مسافربری درون شهری و ادارات دولتی و سایردستگاه ها و ارگان ها اجازه جابجائی مسافران نوروزی را نخواهند داشت.
انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۳:۲۷


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی