۵۵۵۶۳۹
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان زنجان :

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان زنجان با اشاره به راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان به صورت پایلوت در استان زنجان گفت: این طرح در مساحتی بالغ بر دو هزار متر مربع و اعتبار اولیه هفت میلیارد ریال اجرایی می شود.

به گزارش زنجانم، محمد حسین حسنی امروز در جلسه  راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی با بیان اینکه برنامه شتاب دهی کسب و کارهای کارآفرینانه  جوانان مورد تصویب قرار گرفته است، اظهار داشت:  مشکل اشتغال در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از مشکلات امروز نسل جوان است.
وی تصریح کرد: میزان اشتغال  فارغ التحصیلان با عدم تحصیلکردگان دارای تفاوت فاحش بوده و  بیکاری این افراد چهار برابر سایر اقشار است.
این مقام مسئول با ابراز اینکه بیکاری در بین فارغ التحصیلان  زنجانی دارای مشکلات بیشتری است، عنوان کرد:  در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان با مشکلات جدی مواجه هستیم که جهاد دانشگاهی برنامه های متنوعی را  پیش بینی کرده است که برخی از این برنامه ها به طور مستمر درحال پیگیری است که راه اندازی مرکز شتاب دهی یکی از این برنامه ها است.
وی افزود:  اجرای برنامه مشترکی را با توجه به پتانسیل های موجود اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی استان به صورت پایلوت  در حال اجرا داریم که بتوانیم از این راه کسب و کارهای کارآفرینانه را حمایت و در کمک به این کسب و کارها برای ورود به بازار کار واقعی قدم برداریم.
حسنی با اشاره به اینکهراه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در سه گام، آفرینش، رویش و پرورش اجرای می شود ، تصریح کرد: در مرحله اول با استفاده از استارت آپ ها ایده های نوآورانه شناسایی می شود  که برای سال آینده   چهار رویداد استارت آپی برگزار شود و ایده های خلاقانه مورد بررسی قرار می گیرد.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه طرح های اولیه و ایده ها با گذر از مراحل رویش تبدیل به طرح های کسب و کار اجرایی می شوند،  ابراز کرد: طرحها مورد داوری سرمایه گذاران بخش های مختلف قرار می گیرد که  برگزیدگان وارد بخش رویش شده و در یک دوره یک ماه که قابل تمدید به دو ماه است توسط مربیان کارکشته باز تحت آموزش قرار می گیرند و در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که فرد ارائه دهنده ایده نوآورانه  آیا توان اجرای این طرح را دارد و آیا طرح کسب و کارانه اقتصادی است.
حسنی  با اشاره به لزوم توجه به جذب سرمایه گذاران برای طرح های کارآفرینانه ابراز کرد: در ادامه  بتوانیم سرمایه گذاران زنجانی و علاقه مندان را دعوت کنیم این طرح ها را جدی بگیرند و درکنار این برنامه شبکه نیز برای  ایجاد ارتباط بین سرمایه گذاران و ارائه دهندگان طرح راه اندازی می شود.
وی تصریح کرد:  فضای فیزیکی از طریق جهاد دانشگاهی در دو هزار متر مربع در اختیار پروژه قرار گرفته است و امکاناتی  همچون ای تی و غیره در اختیار طرح قرا خواهد گرفت .
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان زنجان در پایان یادآور شد: اعتبار اولیه برای راه اندازی طرح  راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان هفتصد میلیون تومان است که  در اختیار تیم های جوانان قرار خواهد گرفت  مابقی اعتبار نیز از طریق وزارتخانه تقبل خواهد شد.
انتهای پیام/
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۳:۱۹


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی