۳۶۵۳۶
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون ۲۷۰ هزار نفر از جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند ، گفت: با راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان ایده‌های خلاق هر جوان زنجانی را بدون محدودیتحمایت کرده و آموزش های لازم برای طرح های کارآفرینانه ارائه خواهد شد.

مهدی عباسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  برنامه مرکز شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان  هرکسی که ایده ای در ذهن دارد را پذیرش می کند اظهار داشت: این مرکز مختص به فارغ التحصیلان نبوده و تمامی گروه ها می توانند از خدمات آن  استفاده کنند.

وی عنوان کرد: طرح های نوآور و خلاقانه در ابتدا در یک سیستم شکوفایی و نو اوری تیم سازی می شوند  که پس از یک دوره ۶ ماهه داوری این طرح ها صورت می گیرد که آیا این طرح قابلیت اجرایی شدن به عنوان یک کسب و کار کارآفرینانه را دارند و یا فرد توان لازم برای کارآفرین شدن را دارد یا خیر؟

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان تاکید کرد:  هیچ محدودیتی نیز وجود ندارد و ۲۷۰ هزار جوان زنجانی مخاطب این برنامه هستند وجهاددانشگاهی استان زنجان ایده‌ای را با عنوان برنامه شتاب‌دهی کسب و کار فناورانه جوانان تدوین کرده است که خوشبختانه با نظر مساعد مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان استان و معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش، به صورت مشترک اجرایی می‌شود.

 وی با اشاره به اقدامات جهاددانشگاهی استان در  راستای کاهش معضل بیکاری در استان عنوان کرد:  برنامه‌های متعددی برای حل اینمشکل توسط جهاد دانشگاهی استان درنظر گرفته شده است که راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی و نیز افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی از جمله این طرح ها به شمار می رود.

عباسی در پاسخ به سوال در خصوص وجه تمایز طرح با مراکز رشد عنوان کرد:  مراکز رشد در مدت ده سال شکل گیری به طور جدی کار خود را انجام می دهد اما  در قبال جذب سرمایه گذاریهای انجام شده خروجی قابل قبول نیست باید نقاط قوت و ضعف و انها را مورد بررسی قرار دهیم  چرا مراکز رشد در سایر کشورها توانسته اند به خوبی جلو بروند و حتی قابلیت بیت اللملی پیدا کرده اند.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان افزود: اما درکشور ما به این گونه نبوده و شرکتهای دانش بنیان موفق حتی از مرز کشورهای خارجی فراتر نرفته اند که امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته  این طرح در زنجان نمونه بومی سازی و خروجی بهتر و مفید تری داشته باشد.

در ادامه این نشست احمد شیرودمیرزایی معاون فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان را در راستای تسهیل اشتغال جوانان دانست و گفت:  راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان طرح خوبی استکه در صورت اجرای موفق آن در استان قطعا می تواند در سطح کشور به اجرا گذاشته شود.

وی  بخش عمده‌ای بیکاری استان را مربوط به قشر جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی دانست و گفت:  امیدواریم با اجرای این طرح گام دربهبود شرایط اشتغال جوانان استان برداریم .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۱


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی