۶۵۵۴۲
مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان:

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:بررسی لایحه تفکیک وزارت ورزش و جوانان بعد از تعطیلات  کلید می خورد.

به گزارش زنجانم، امیرحسین آل‌اسحاق صبح امروز در نشست با خبرنگاران در زنجان، با بیان اینکه رویکردهای جدیدی در حوزه  اشتغال و مسئله بیکاری مطرح است، اظهار کرد: حل معضل بیکاری  دارای یک راهکار بیشتر نبوده و آن هم واگذاری کار به جوانان و افراد دارای  دانش روز است که جوان یاوران و جوانان خود می توانند قدم های بسیار موثری در حیطه رفع بیکاری بردارند.

وی با ابراز اینکه دولت بنا به مشکلات عدیده ای که دارد نمی تواند راه حل به روز ارائه دهد ، گفت:  تا زمانیکه حل مسائل به روش درست به خود جوانان و دهه شصتی و هفتادی ها  واگذار نشود مسائل حل نخواهد شد.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان  اینکه حل مشکل بیکاری از هشت سال جنگ تحمیلی سختر نیست، عنوان کرد:  عمده فرماندهان جنگ جوانان و میانگین سنی فرماندهان جنگ زیر سی سال بود و به دستور این افراد عمل می شد و  امروزه ما برای حل مشکل بیکاری دانش فنی ، بودجه و جوانانی را داریم که به دانش روز  مجهز هستند.
وی گفت: راه حل نجات کشور اعتماد به جوانان است چرا که وقتی اجرای مسائل به مجموعه جوانان واگذار می شود به مراتب بهره وری بیشتری را دیده ایم که این اصل مسئله است که حتما از ظرفیت جوانان استفاده شود .
مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: ما دو آورده پول و انرژی جوانان را داریم  که اصل مسئله جوانانی است که  سرمایه ماست.
وی با اشاره به فعال کردن سمن ها در حل معضل بیکاری ابراز کرد: حضور سمن ها در این طرح ها باید پررنگتر بوده باشد و امیدواریم تا اردیبهشت به جمع بندی نهایی در این حوزه برسیم که برای ایجاد اشتغال باید از مجامع غیر انتفاعی و سمن ها کمک بگیریم.
آل اسحاق با اعلام  ارائه تسهیلات۱۰۰میلیون تومانی توسط صندوق وکارافرینی امید به طرح های کارآفرینانه تصریح کرد: بدنبال آن هستیم که افرادی که  وارد کسب کار می شوند تا هزینه های جاری انها پوشش داده  شود  و برای راه اندازی مراکز مشاوره ای و انواع کسب و کارهای کارافرینی بدون محدودیت همه ظرفیتها فراهم  شده است
وی با ابراز اینکه اعتبارات قابل توجهی در موضوع اشتغال به حوزه معاونت جوانان واگذار شده است عنوان کرد:  بایستی استانها از این ظرفیتها بتوانند استفاده کنند.
این مقام مسئول به نقش رسانه‌ها در ایجاد و توسعه فرهنگ کارآفرینی اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نقش جدی در توسعه فرهنگ کارآفرینی و فرهنگ استفاده از ظرفیت‌های این بخش دارند که با ایجاد شبکه اعتماد بین مخاطب اعم از سرمایه‌گذار و مخاطب به  عنوان مصرف‌کننده و ترویج فرهنگ کار، فرهنگ آموزش خلاقیت و فرهنگی که منجر به ایجاد اعتماد به نفس برای تبدیل ایده به یک شغل شود و هم اعتماد صنعت‌گر و مصرف‌کننده نهایی به این شبکه نقش مهم رسانه است.
وی با اشاره به اجرای طرح راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان به صورت پایلوت در استان زنجان عنوان کرد: علاوه بر حمایت بایستی بر آموزش های مختلف در حوزه های مالی و بازاریابی تاکید شده و همچنین  شبکه سازی و ایجاد ارتباط در بین این کسب و کارها در کشور شکل پیدا کند.
مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگار زنجانم در خصوص تخصیص بودجه خانه های جوان نیز گفت: بودجه خانه ای جوانان حذف نشده است و روال قانونی انها درحال انجام است و بحث های موافقتنامه ای ان حل شده است
وی تاکید کرد: برای توسعه فعالیت خانه های جوان باید بگوییم خانه جوان خانه ای به وسعت شهر است و  بحث برنامه ها باتوسعه  بخشی در حوزه مشاوره اشتعال مطرح است.
انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۰


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی