imensazi02
حمیدی عضو شورای شهر در گفت‌وگو با زنجانم؛

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان  با اشاره به استفاده از علائم ترافیکی افقی بصورت استیکر در کف خیابان ها گفت:  در اولین گام پل سیدالشهدا به وسیله علائم افقی علامت گذاری شده است که در آینده در  بلوار جدیدالاحداث نینوا وبا تغییراتی خیابان اول شهرک نیز  از این ابزارها استفاده خواهد شد. 

حمیدرضا حمیدی در گفت و گو با خبرنگار زنجانم با اشاره به ضرورت استفاده از روش های نوین در استفاده از علائم ترافیکی اظهار داشت: امروز در بسیاری از کشورها از وسایل و تجهیزات به روز در علائم ترافیکی استفاده می شود که بکار گیری این تجهیزات مزایای قابل توجهی نیز در مقایسه با ابزارهای سنتی دارد.

وی تصریح کرد: استفاده از علائم ترافیکی افقی بصورت استیکر در کف خیابان ها علاوه زیبایی و بهبود سیما و‌منظر شهری و کاهش اختشاشات بصری با حذف علائم عمودی، کارآمدی بیش‌تری از نظر رویت هشدارهای ترافیکی دارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان  افزود: توجه راننده به کف معابر بیش‌تر از توجه وی به کناره خیابان است که تلاش می شود به مرور در نصب علائم ترافیکی به این سمت و سو حرکت کنیم.

وی با اشاره به طرح پیاده محور حدفاصل سبزه میدان تا میدان انقلاب  عنوان کرد:طرح ممانعت از ورود خودروهای شخصی به هسته مرکزی شهر زنجان از سوی کمیسیون عمران شورا پیشنهاد شده است که در صورت عملیاتی شدن می تواند بار سنگین ترافیک که در روزهای پایانی سال حجم بسیار بالایی ترافیک را شاهد هستیم تسهیل کند.

حمیدی با اشاره به اینکه در صورت اجرائی شدن، مشکلی برای اهالی و کسبه ایجاد نمیشود، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح نگرانی هایی را برای اهالی و کسبه این محورها بدنبال داشته است که در پاسخ باید گفت  عملیاتی شدن این پروژه، ارزش اقتصادی ملک های اطراف را تنزل نخواهد داد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان  یکی از راهکارها برای کاهش ترافیکبوِزه در محورهای پرتردد در هسته مرکزی شهر را فرهنگ سازی در بین شهروندان دانست و گفت:  در این راستا باید شهروندان را به بحث پیاده روی و قبول محور های پیاده رو تشویق کنیم.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۴


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی