۳۱۸۷۹۶۲f-b93b-46c1-8336-e5820534c500
در جلسه شورای کانون های بسیج اساتید استان زنجان مطرح شد:

سردار کرمی فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با ابراز اینکه در حوزه فضای مجازی نیازمند اقدامات جدی هستیم عنوان کرد:طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نیازمند صیانت از این فضا توسط نخبگان فکری جامعه هستیم که در این راستا بسیج اساتید می توانند نقش جدی را ایفا کنندچرا که ما برای ۴۰ میلیون نفر استفاده کننده از تلگرام برنامه مشخصی نداریم.

به گزارش زنجانم جلسه شورای کانون های بسیج اساتید استان زنجان با حضور سردار کرمی فرمانده سپاه انصار المهدی استان زنجان در محل بسیج اساتید استان زنجان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه اکبر رجبی جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان با تشریح برنامه های سال آینده سازمان بسیج اساتیداستان اظهار کرد: تشکیل اندیشکده در سه دانشگاه زنجان، آزاد زنجان و آزاد ابهر برای سال آینده اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به انتخاب دکتر بابائی به عنوان معاونت علمی و پژوهشی بسیج اساتید استان زنجان تصریح کرد: اندیشکده های راهبردی در راستای حل معضلات و نیازهای افراد جامعه قدم برداشته و سعی در ارائه راهکارها به مسئولان اجرایی در حوزه های مختلف و معضلات شهری و استانی هستند که در این راستا در معاونت علمی و پژوهشی اساسنامه تشکیل اندیشکده های در سه دانشگاه استان تنظیم خواهد شد.
جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان عنوان کرد: فعالیت این اندیشکده ها در راستای رفع نیازهای استان و نیز توسعه تعاملات با مسئولان استانی و ارائه نظریات و تجربیات نخبگان دانشگاهی به مسئولان است.
رجبی با اشاره به تهیه کارنامه عملکرد هر یک از این کانون ها اظهار کرد: برای ارزیابی فعالیت کانون ها کارنامه از عملکرد یک ساله این کانون ها تهیه و در اختیار مسئولان کانون ها قرار داده شده است.
وی با اشاره به ضرورت تقویت بسیج در جامعه امروزی تصریح کرد: امروزه رویکردهای بسیج مستضعفین تغییر یافته و ما شاهد تغییر در رویکردها و برنامه های بسیج هستیم که توجه به تعلیم و تربیت در زمینه اعتقادی و سیاسی، تهیه و اجرای طرح های دفاعی، امنیتی و جهادی، تعمیق باورهای بسیج و کمک به سازندگی نظام و رشد و توسعه علمی کشور از جمله رویکرد های بسیج مستضعفین در شرایط کنونی است.
جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان افزود: تشکیل هئیت های اندیشه ورز، کرسی های آزاد اندیشی ، تشکیل حلقه های علمی توسط اساتید بسیجی ، تشکیل اندیشکده ها و نیز اجرای برنامه های مناسبتی از جمله برنامه های تدوین شده برای سال ۹۷ خواهد بود.
این مقام مسئول با اشاره به عضویت یک هزار و ۵۰۰ نفر از اساتید دانشگاه های استان در سازمان بسیج اساتید، خاطرنشان کرد: امسال نیز بسیج اساتید استان زنجان در جشنواره مالک اشتر کشوری موفق به کسب رتبه نخست شده است که این مقام در طی سه سال متوالی بوده و نشان از فعالیت خوب این سازمان در استان دارد
در ادامه بابائی معاونت علمی و پژوهشی بسبج اساتید استان با ابراز اینکه تشکیل اندیشکده ها با محوریت افزایش ارتباطات اساتید دانشگاهی با جامعه و نیازهای استانی است، عنوان کرد:اساسنامه اندیشکده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان نگاشته شده و به سازمان بسبج اساتید ارسال شده است که در صورت تایید برای نگارش اساسنامه سایر اندیشکده ها در دو دانشگاه آزاد ابهر و دانشگاه زنجان نیز استفاده خواهد شد.
وی تصریح کرد: ایجاد ارتباط با سایر افراد و مسئولان خارج از مجموعه دانشگاهی نیز در پیشبرد اهداف اندیشکده ها ضروری بوده است و بایستی این موضوع مد نظر قرار داده شود.
بابائی با بیان اینکه باید دانشگاه ها نقش های محلی را نیز ایفا کنند، عنوان کرد: در این راستا با تشکیل اندیشکده ها می توانیم اگر سازمانها پیشنهاد حل موضوع یا مسائلی را داشته باشند با انجام فعالیتهای پژوهشی به آنها کمک کنیم.
معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید استان زنجان با ابراز اینکه اقدامات ایجاد سه اندیشکده در دانشگاههای استان در طی سال اینده شتاب می گیرد افزود: برای تسریع در ایجاد اندیشکده ها این معاونت اقدام به برگزاری جلسات با کانونهای بسیج اساتید دانشگاه خواهد کرد.
محسن افشارچی رئیس سابق دانشگاه زنجان نیز در این جلسه با محور قرار دادن سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی عنوان کرد:امروز یکی از رسالتهای مهم در این حوزه رقم می خورد که جامعه دانشگاهی باید در این حوزه و اسیبهای فضای مجازی با جدیت وارد شود .
وی با پیشنهاد تشکیل اندیشکده ای در حوزه فضای مجازی عنوان کرد: امروزه فضای مجازی بستر تحولات بسیاری شده است که برای ماندن و تاثیر گذاری در این فضا بهتر است اندیشکده ای نیز با حضور اعضای جامعه دانشگاهی در این حوزه شکل گرفته شود.
طغرانگار رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با ابراز اینکه نباید کارهای در بروکراسی و صرفا در روند ایجاد مراکز خلاصه شود،تصریح کرد: بیشتر رویکرد باید در راستای اجرای اقدامات بوده و نباید تنها به ایجاد مراکز بسنده کرد گاهی ایجاد ساختارها خود سبر فاصله گرفتن از اصل موضوع می شود.
در پایان نیز سردار کرمی فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) ایتان زنجان پس از شنیدن نظرات اساتبد و مسئولان کانونها از ارتباط با اساتید و روسای دانشگاهی استقبال کرد و اظهار کرد: شرایط امروز انقلاب ما متفاوت با دیروز و فردا بوده و جامعه دانشگاهی با یدبینش مناسبی از اوضاع و شرایط جامعه داشته باشند و در این راستا سپاه استان و شخص بنده آماده شنیدن نظرات دوستان دانشگاهی هستم.
وی با ابراز اینکه در حوزه فضای مجازی نیازمند اقدامات جدی هستیم عنوان کرد:طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نیازمند صیانت از این فضا توسط نخبگان فکری جامعه هستیم که در این راستا بسیج اساتید می توانند نقش جدی را ایفا کنندچرا که ما برای ۴۰ میلیون نفر استفاده کننده از تلگرام برنامه مشخصی نداریم.
فرمانده سپاه انصار المهدی استان زنجان با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور گفت:این بسیج و حمایتهای مردمی بود که ریشه این اغتشاشات را سوزاند و بسیج نشان داد که همچنان در تمامی شرایط پای کار است.
سردار کرمی تصریح کرد:همه کارها باید در راستای رضای خدا انقلاب باشد و هر کسی و در هر جایگاهی سرباز وظیفه در صیانت از انقلاب اسلامی است که اساتید نخبگان فرماندهان جنگ نرم هستند .
وی در پایان با اشاره به لزوم ایجاد ارتباط بیشتر بین بسیج دانشجویی و بسیج اساتید استان زنجان عنوان کرد: لازم است این ارتباط بیشتر شود چرا که دانشجویان نیازمند همفکری و هدایتگری اساتید نخبه و بسیجی هستند.
انتهای پیام/
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۱


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی